Bu Chrome Eklentisi, Netflix Ekranını Yatay Olarak Çeviriyor

Son birkaç yıldır dünya genelinde internet kullanıcıları, çevrimiçi dizi ve sinema platformlarına yönelmiş durumdalar. Bu platformlardan en tanınan olanıysa Netflix. Netflix, kullanıcılara sunduğu hem özgün içerikler hem de sinemalarla kullanıcılar için bir cazibe merkezi haline gelmiş durumda.

Ülkemizde de çok sayıda kullanıcısı olan Netflix; dizüstü bilgisayarlar, tabletler, akıllı televizyonlar ve akıllı telefonlar üzere eserlerle izleniyor. Bu türlü geniş bir eser paleti üzerinden yayınlarına ulaşılabilen Netflix, hasebiyle çabucak her ortamda izlenebiliyor. Netflix'i en tanınan izleme formülü ise yatakta uzanarak izlemek.

Ancak yatağınızda uzunluklu boyunca uzanarak Netflix izlemek biraz zahmetli bir iş olabilir. Tam da bu süreci kolaylaştırmak için geliştirilen bir Google Chrome eklentisi ise Netflix'i yattığınız yerden ziyadesiyle rahat bir biçimde izlemenize imkan veriyor. Bu eklentinin ismi “Netflix Flip” ve fiyatsız olarak kullanılabiliyor.

Netflix Flip nedir? Nasıl kullanılır?

  • Netflix Flip uzantısını indirmek için “Chrome Web Mağazası”na erişebileceğiniz üzere burada bulunan ilişkiyi kullanarak da direkt erişebilirsiniz.
  • Karşınıza çıkan ekranın sağ kısmında bulunan “Chrome'a Ekle” butonu yardımıyla uzantıyı birkaç saniye içerisinde tarayıcınıza yükleyebiliyorsunuz.
  • Kurulum süreçlerini tamamladıktan sonra Netflix'in internet sayfasına erişmeniz ve hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.
  • Netflix'te izlemek istediğiniz bir içeriğe girdikten sonra Chrome'un sağ üst kısmında bulunan uzantı simgesine tıklamanız gerekiyor. Bu sayede uzantının denetim paneline erişebileceksiniz ve sizi, şöyle bir ekran karşılayacak:

  • Burada bulunan “Zoom Out” ve “Zoom In” seçenekleri, ekranın yakınlık ayarlarını değiştirmenizi sağlıyor. “ROTATE” kısmı ise Netflix'i yatay hale getirmemiz için gerekli olan kısım.
  • ROTATE butonuna tıkladığınız vakitse ekranın 15'er derecelik açılarla yatay bir halde dönmeye başladığını göreceksiniz. 

  • Yapmanız gereken her şey bu kadar. Bu uzantıyı kullanarak Netflix ekranınızı dilediğiniz halde çevirerek kullanabilirsiniz.
  • Not: Bu uzantının iki farklı dezavantajlı noktası bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ekran yatay konuma geldiği için imgenin biraz küçülmesi. Bu duruma Zoom In butonu yardımıyla müdahale edebilirsiniz lakin bu süreç, görüntünün kenar kısımlarının kesilmesine neden olacaktır. İkinci sorun ise görüntüyü çevirdikten sonra tam ekran moduna geçiş yapamamanız. Bu sıkıntıdan kurtulmak içinse “F11” tuşuna basarak Chrome ekranınızı tam ekran moduna alabilirsiniz.

Yatağınızda yatarken rahat bir Netflix tecrübesi yaşamak isteyen takipçilerimiz, bu yolu kullanarak Netflix ekranını yatay olarak çevirebilirler.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu