Google Alışveriş’in Tasarımı Yenilendi: İşte Yeni Görüntüsü

Yeniden tasarlanan Google Alışveriş, bugün prestijiyle ABD’deki masaüstü ve taşınabilir aygıtlara sunuldu. İnternet devinin tanınan hizmeti, artık kullanıcılara bir eserin fiyatını anlık olarak takip etme imkanı sunuyor.

Google Alışveriş, takip ettiğiniz bir eserin fiyatında indirim olursa, telefonunuza bildirim göndererek sizi bilgilendirecek. Şirket ayrıyeten yakında e-posta yoluyla da bilgilendirme yapılacağını söylüyor.

Google, e-ticaret platformlarındaki eserleri direkt Google Alışveriş üzerinden satın alınabileceğini belirtiyor. Örneğin, alışveriş sayfasında Amazon’da satılan bir eseri beğendiniz ve satın almak istiyorsunuz. Bunun için web siteye girmenize gerek kalmayacak.

Üstelik Google Alışveriş üzerinden satın alacağınız eserlerin Google garantisi altında olacağı bilgisini de ortaya sıkıştıralım. Google’ın alışveriş odaklı özellikleri bunlarla sonlu değil. Çünkü Google Lens, artık beğendiğiniz kıyafetleri bulmanız konusunda sizlere yardım edecek.

Mesela, toplumsal medyada dolaşırken bir mont beğendiğiniz ve montun diğer insanların üzerinde nasıl durduğunu merak ediyorsanız, ekran imgesi alarak Google Lens’i kullanabilirsiniz. Tıpkı şey mağazada gördüğünüz bir kazak için de geçerli. Yenilenen Google Alışveriş hizmetinin ülkemizde ne vakit kullanılmaya başlanacağı ise şimdi muhakkak değil. 

Başa dön tuşu