Ünlü sosyal medya fenomeninin çıplak fotoğrafları sızdırıldı!

Son yıllarda iCloud skandallarının ucu yeterlice kaçtı. Ünlü oyuncuların iCloud hesaplarının hacklenmesi bilhassa ABD ve iPhone kullanımının ağır olduğu Avrupa ülkelerinde sıklıkla karşılaştığımız bir durum haline geldi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıllarda da pek çok ünlü ismin bulut hesapları hacklenerek uygunsuz fotoğrafları sızdırılmıştı. Geçtiğimiz gün yeniden bu şekil benzeri bir olay yaşandı.

Ünlü fenomenin iCloud hesabı patlatıldı!

Bir hack kümesi ismi açıklanmayan ünlü bir fenomenin hesabını patlattı. Akabinde bu fotoğraflardan kimilerini sansürleyerek internette paylaştı. Yani çıplak bölgeler görünse de fenomenin yüzü sansürlenmiş durumda.

Burada iki farklı senaryodan bahsetmek mümkün. Birincisi bu türlü bir hack olayı hiç yaşanmadı. Yani büsbütün kümenin dikkat çekmek için yaptığı bir hareket.

İkincisi ise sızdırılan fotoğraflarla ünlü fenomene şantaj yapıp para koparılmak isteniyor. Gözdağı için de birtakım fotoğraflar sansürlü olarak internete salınmış olabilir. Malum son devirde bu şekil şantaj olaylarının sayısı gitgide artıyor. Pek çok hack kümesi insanların telefonlarını hackleyip, akabinde uygunsuz fotoğraf ve görüntülerini yaymakla tehdit ediyor. Münasebetiyle bu usul oyunlara karşı dikkatli olmakta fayda var.

Öte yandan sızdırılan fotoğrafların kime ilişkin olduğunu tahminen ilerleyen günlerde öğrenebiliriz. Elbette hiç öğrenememe ihtimalimiz de bulunuyor. (Görsel temsilidir)

Başa dön tuşu