TikTok’ta artık yeni dönem başlıyor!

Popüler kısa görüntü platformu TikTok, son vakitlerde e-ticaret dünyasına çok fazla ilgi duymaya başladı. Birinci olarak İngiltere’de test edilen live shopping (canlı alışveriş) tecrübesinin başarısız olmasının akabinde, gözler ABD ve Kanada pazarına çevrildi. TikTok, Kuzey Amerika’daki live shopping özelliğini dış kaynaklar üzerinden yapacak.

Testler başlıyor

TikTok Shop isimli özellik bir müddet evvel İngiltere’de başlatıldı. Eserlerini platform üzerinden satmak isteyen fenomenlere ve markalara fırsat tanıyan bu hizmet, artık daha fazla bölgeye genişliyor. TalkShopLive isimli bir firma ile iştirak kurmayı hedefleyen TikTok, live shopping’i ABD ve Kanada’da test edecek.

TikTok Shop, kullanıcıların canlı yayınlar sırasında uygulamadaki irtibatlar üzerinden eser satın almalarına müsaade veriyor. Tayland, Malezya, Vietnam, Singapur, Filipinler ve Endonezya’dan sonra birinci sefer İngiltere’de erişime açılmıştı.

TikTok ve TalkShopLive ortasındaki muahede şimdi onaylanmadı, lakin iki şirketin epey uyumlu olduğunu söylemek mümkün. Los Angeles merkezli TalkShopLive, çeşitli markalara canlı yayın üzerinden alışveriş yapma tecrübesi sunuyor.

Başa dön tuşu