Tinder en büyük projesini erteledi!

Son çeyrekte gelirler konusunda hayal kırıklığı yaşayan Match Group, Tinder’ın metaverse randevu planlarını küçülttüğünü ve uygulama içi bir para ünitesi olan Tinder Coins’i sunma planlarını da rafa kaldırdığını duyurdu. Ana şirket Match Group’un mevcut CEO’su Bernard Kim, geçtiğimiz Eylül ayında flört uygulamasının birinci bayan CEO’su olan Renate Nyborg’un da misyonundan ayrıldığını duyurmuştu. Kim’in kendisi ise yalnızca iki ay evvel CEO olarak seçildi.

Hızlı giriş yapmışlardı

Nyborg, daha evvel Tinder’ın metaverse‘e girişi için hırslı planlar açıklamıştı. Tinder, geçtiğimiz yıl görüntü, yapay zeka ve artırılmış gerçeklik teknolojisine odaklanan Hyperconnect isimli bir şirketi satın aldı ve Nyborg daha sonra avatar tabanlı “Single Town” tecrübesini Tinder kullanıcılarının bir gün buluşup etkileşime geçebileceği bir yol olarak tanıttı.

Rafa kaldırıldı

Match Group, Hyperconnect’in satın alınmasının, geçtiğimiz yılın tıpkı çeyreğinde 210 milyon dolarlık işletme gelirinden 2022’nin ikinci çeyreğinde 10 milyon dolarlık işletme ziyanına geçişe katkıda bulunduğunu belirtti. Hizmet üzerinde harcamaları teşvik edeceği niyeti ile Tinder’da faal kullanıcılara verilmesi amaçlanan Tinder Coins de rafa kaldırıldı. Fakat CEO Kim, daha sonra bu fikri tekrar değerlendireceklerini belirtiyor.

Başa dön tuşu