WhatsApp boşanmalara neden olan sorunu çözecek!

Yaz başında WhatsApp birden fazla aygıt için destek verdiğini açıkladıktan sonra, bu özelikte platformu rahatsız eden birtakım eksiklerin hala var olduğu aşikardı. Yani, bir tarafta birtakım konuşmaları silerken, öteki tarafta silemiyordunuz. Artık WhatsApp’taki bu büyük sorunu sona erdirecek yeni bir güncelleme geliyor.

WhatsApp‘ta inanılmaz ve faydalı bir yenilik daha tanıtıldı. WhatsApp süratle yeni ve güzel haberler açıklıyor ve kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışıyor. Artık tüm platformlardaki konuşmalarınız ile ilgili yeni bir fonksiyonellik geliyor.

WhatsApp bağlı aygıtlarda bütünleşik bildiri silme meselesini çözecek!

Bildiğiniz üzere WhatsApp, kullanıcıların WhatsApp Web hizmeti sayesinde bilgisayardan ve tabletten mesajlaşabilmelerine müsaade veriyor. Telefonunuzu büsbütün kapatsanız yahut data ilişkisini kesseniz dahi, WhatsApp’ı bağladığınız aygıtlarda uygulamayın faal kullanmaya devam ediyorsunuz. Ancak silmek istediğiniz ileti yahut iletiler için tıpkı istikamette süreci gerçekleştiremiyorsunuz.

WhatsApp, Beta‘nın en son sürümünde birden fazla platformdaki konuşmaları silme mümkünlüğünü keşfetti. Bu özellik aktifleştirildikten sonra, tüm eşleştirilmiş aygıtlarda konuşmalar silinebilecek. Hesabınızdan sildiğiniz bir bildiri artık başka bağlı bütün cihazlarınızdan birebir anda silinmiş olacak. Bunun için WhatsApp’ın en son sürümünü yüklemeniz gerekecek.

Bir öbür özellik ise sesli mesajlar ile ilgili. Artık pratikte, aldığımız sesli iletileri metne dönüştürmek mümkün olacak. Bu sahiden kullanışlı bir özellik olabilir. Bilhassa de sesi dinleyemeyeceğiniz bir yerdeyken gelen iletisi metne dönüştürüp okuyabileceksiniz. Bu fonksiyonlar isteğe bağlı olacak. Lakin, etkinleştirdiğiniz sürece bu özellikleri kullanabileceksiniz.

Başa dön tuşu