WhatsApp gözünü kararttı! 4 yeni özellik üzerinde çalışıyor!

WhatsApp, alanında tartışmasız başkan bir isim. Her ne kadar bu uygulamaya rakip olarak başta Telegram, Signal üzere isimler gösterilse de, WhatsApp’ın popülaritesi ve markalaşma derecesi rakiplerinin fersah fersah önünde. Bununla birlikte birtakım okurlarımız “WeChat’e ne oldu” diye sorabilir. Evet WeChat’in sahip olduğu kullanıcı sayısı da WhatsApp’a epey yakın lakin bu durumun ana sebebi, WeChat’in Çinli kullanıcıların tercih ettiği Çin kökenli bir şirket olması.

İşte rakipleriyle ortasındaki bu farkı korumak ve mümkünse arttırmak isteyen Amerikalı teknoloji devi, hiç bitmeyen güncelleme çalışmalarına devam ediyor. Şirkete yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere nazaran, şu sıralar WhatsApp 4 yeni özellik üzerinde daha çalışıyor. Buna nazaran şirketin yakın vakitte kullanıcılarına sunacağı özellikler şunlar:

WhatsApp gözünü kararttı! 4 yeni özellik üzerinde çalışıyor!

Gruplardan çıkan kullanıcıları görme: Bu özellik WhatsApp kullanıcılarının dahil oldukları kümelerde son 60 gün içerisinde gerçekleşen ayrılıkları görmelerine imkan tanıyor.

Kaybolan bildirilerin kaydedilmesi: Her ne kadar kulağa farklı gelse de, WhatsApp tek seferlik görünerek sonrasında kaybolan iletilerin her vakit için görülebilmesini sağlayan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Buna nazaran kullanıcılar isterlerse, kaybolan bildirilerin geçtiği konuşmalarını saklayabilecek, bu sayede de kaybolan iletileri her vakit görebilecekler.

Çevrimiçi durumunu paylaşma: WhatsApp yaptığı son güncellemelerle birlikte kullanıcılarının son görülme özelliğini daha ayrıcalıklı ayarlarla istedikleri şahıslarla paylaşabilmelerinin önünü açmıştı. İşte benzeri bir durum Çevrimiçi durumunu gösterme konusunda da yaşanacak.

Arama filtresinin genişletilmesi: Amerikalı şirketin üzerinde çalıştığı son özellik, arama filtresinin geliştirilmesi. Çünkü bundan sonra kullanıcılar arama filtresi üzerinde yalnızca okunmamış iletilerin bulunduğu sohbetleri filtreleyebilecekler.

Başa dön tuşu